landscape1.jpglandscape2.jpg

Eurowizja w Kamienniku

Przyłączamy się już po raz 16 do realizacji celów określonych przez Radę Europy, która w 2001 roku ogłosiła dzień 26 września Europejskim Dniem Języków. Chcemy  Was zachęcić do dalszego spojrzenia na Europę. Na Europę nie tylko na miejsce pracy, ale na miejsce podróży czy spełniania marzeń.

Globalizacja oraz swoboda przemieszczania się pomiędzy krajami członkowskimi sprawiają, że Europejczykom coraz bardziej potrzebna jest znajomość języków obcych. Praca za granicą, studia w innych krajach europejskich, wymiany zagraniczne – to wszystko mamy obecnie w zasięgu ręki. Uczniowie klas, po wcześniejszym losowaniu państw,  przedstawili w formie plakatu „swoje” państwo, a następnie opowiedzieli o jego  walorach kulturowych, zabytkach, ciekawych miejscach, charakterystycznych potrawach, czy podstawowych zwrotach: jak „dziękuję”, „ proszę”, itd.. Następnie jak to w Eurowizji  bywa odbyła się prezentacja wykonawców, a wybrani uczniowie i uczennice zaśpiewali ich piosenkę. Owacje były prawie na stojąco, a na bis uczniowie zaśpiewali piosenki z repertuaru szkolnego. Również uczniowie z klas młodszych popisali się znajomością j. angielskiego pięknie śpiewając piosenkę w tym języku. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego wydarzenia.

Powodzenia w nauce języków obcych życzą językowcy ze Szkoły Podstawowej w Kamienniku
Renata Gerber, Jarosław Siudak, Małgorzata Cędrowicz.Joomla templates by a4joomla